بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای تهران

آموزشگاه فنی حرفه ای در تهران

مراکز فنی و حرفه ای و آموزشگاه های فنی حرفه ای تهران در جهت دهی کار آفرینان و افراد دارای استعداد کار آفرین به سوی کار های مولد و فعالیت های اقتصادی مورد نیاز جامعه و زود بازده نقش موثری دارند.

هدف اصلی آموزش های فنی و حرفه ای، انتقال فن و حرفه و مهارت به فراگیران است.

آموزش های فنی و حرفه ای می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده نماید، یا کارایی و توانایی او را در انجام آن افزایش دهد.

هدف از این آموزش ها، افزایش توانایی های دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب تر کار در محدوده وظایف شغلی است. از آنجایی که موضوع بیکاری یکی از مهمترین مسائل و مشکلات کشور است و با توجه به اینکه یکی از دلایل بیکاری در کشور فقدان مهارت های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار می باشد ، انتظار می رود سازمان آموزش فنی و حرفه ای با ارائه آموزش های مهارتی بتواند نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا کند.

بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای تهران

آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیرو های ماهر مورد نیاز بازار کار کشور ایفا می کنند.

این آموزش ها به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور  و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در کار آفرینی و اشتغال دارد.

این آموزش ها هم مهارت های خاص مورد نیاز صنعت و هم مهارت های عمومی بازار کار را فراهم می سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات فناوری دچار کارایی می شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند، مانند دوره های برنامه نویسی با مدرک بین المللی، در واقع خصیصه این آموزش ها، نوعی پرورش ” کار آفرین واقعی ” است.

به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصت های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.

آموزشگاه فنی و حرفه ای مهرابتکار، به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های زیر نظر فنی و حرفه ای در شمال تهران، شما را به بهترین نحو ممکن برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای آماده می کند.

گواهینامه فنی و حرفه ای

گواهی فنی و حرفه ای که به آن ها کارت مهارت نیز گفته می شود دارای انواع مختلفی بوده که در موقعیت های متفاوت مثل پیدا کردن شغلی متناسب با مهارت فرد و یا برگزاری کلاس ها و سمینار های کوتاه مدت می تواند به مهارت آموخته کمک کند.

شما میتوانید به منظور اخذ مدرک فنی حرفه ای به سایت زیر مراجعه کنید.

portaltvto.com

همچنین گرفتن مدرک فنی حرفه ای بین المللی نیز برای متقاضیان خارج ازکشور نیز امکان پذیر است. همه فعالیت های مربوط به سازمان فنی و حرفه ای و دریافت مدرک فنی و حرفه ای از طریق پورتال سازمان فنی حرفه ای  انجام می گردد، بنابراین متقاضیان دریافت گواهینامه مهارت نیز ابتدا باید به سامانه آموزش فنی و حرفه ای مراجعه کرده و سپس اقدامات زیر را انجام دهند.

مراجعه به سایت سازمان فنی و حرفه ای

انتخاب گزینه استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای

انتخاب گزینه استعلام گواهینامه جدید

پرداخت هزینه دریافت گواهینامه و دریافت کد شناسایی

تکمیل فرم مربوطه و دانلود گواهینامه

در صورتی که قبلا مهارت آموزان هزینه دریافت گواهینامه را پرداخت کرده و دارای کد شناسایی فنی و حرفه ای هستند، باید به جای انتخاب گزینه استعلام گواهینامه جدید بر روی گزینه استعلام گواهی کلیک کنند.

در این بخش احتیاجی به وارد کردن کد شناسایی نیست، بلکه با ثبت کد ملی و شماره شناسنامه می توان فایل گواهینامه فنی و حرفه ای را دانلود و پرینت نمود. گواهینامه های فنی و حرفه ای دارای انواع مختلفی هستند که همین امر سبب می شود کاربرد هر یک با دیگری متفاوت باشد.

همچنین داوطلبان می توانند در رشته هایی که به آن ها علاقه مند هستند شرکت کرده و گواهینامه مهارت همان رشته را دریافت نمایند.

مهارت آموزان محترم میتوانند از متصدیان آموزشگاهی که درآن آموزش دیده اند درخواست دریافت گواهینامه خود را داشته باشند.

نتایج آزمون فنی حرفه ای

آزمون های فنی حرفه ای در ۹ مراحل متفاوت برگزار می شود و پس از برگزاری هر مرحله از آزمون باید زمانی برای تصحیح کردن برگه های امتحانی متقاضی ها صرف بشود، به همین خاطر زمان اعلام نتایج هر مرحله از آزمون فنی حرفه ای بستگی به تاریخ برگزاری امتحان دارد، ولی معمولا ۱۰ یا ۱۵ روز بعد از اینکه آزمون های فنی حرفه ای برگزار می شود، نتایج آزمون های فنی حرفه ای هم اعلام می شود و پس از اعلام نتایج شما می توانید در رشته مورد نظر خود به عنوان مثال اگر در دوره ICDL شرکت کرده اید مدرک ICDL را اخذ نمایید.

این نتایج در سایت portaltvto.com منتشر می شود و افرادی که در آزمون های فنی حرفه ای 1403 شرکت کرده اند، باید در زمان اعلام نتایج آزمون های فنی حرفه ای به این سایت مراجعه کنند و نتیجه امتحان خودشان را مشاهده نمایند.

هر مرحله از آزمون های فنی حرفه ای هر یک ماه یک بار برگزار می شود و تاریخ اعلام نتایج آن ها هم معمولا کمتر از ۱۰ روز یا نزدیک ۱۰ روز است و داوطلبان نباید بیش از حد منتظر اعلام نتایج آزمون فنی حرفه ای بمانند. تقریبا در سال های مختلف، زمان برگزاری آزمون مشابه سال های قبلی است.

رشته های آموزشگاه فنی حرفه ای

– کامپیوتر

 – اموراداری

– امور مالی و بازرگانی

 – گردشگری

آموزشگاه کامپیوتر زیر نظر فنی حرفه ای

آموزشگاه فنی حرفه ای مهرابتکار یکی از آموزشگاه های مجاز دوره های تخصصی خلاقیت و کامپیوتر (هوش مصنوعی)در شمال تهران است که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای مشغول به کار می باشد.

به همین دلیل علاوه بر برگزاری دوره های تخصصی کامپیوتر و خلاقیت (هوش مصنوعی)، قادر است پس از اتمام دوره، مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای نیز صادر نماید.

با کم ترین هزینه و بالاترین کیفیت، بصورت حضوری و آنلاین و با توجه به شرایط بازارکار علاوه بر یاد گیری کامل دوره های آموزش کامپیوتر، می توانید مشاوره ی حرفه ای در جهت ورود به بازارکار دریافت کنید. هر آنچه که برای استخدام و ارتقاء شغلی مورد نیاز شماست آموزش داده خواهد شد و در نهایت با توجه به حیطه ی تخصص به سمت سازمان های مختلف هدایت میشوید .

ثبت نام فنی حرفه ای

سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و به عنوان مسئول اجرای آموزش های فنی و حرفه ای، دوره های آموزشی مانند آموزش های اولیه تادوره های تخصصی کامپیوتر را برای ارتقاء مهارت در متقاضیان برگزار می نماید.

این کلاس ها در مناطق مختلف شهری و روستایی، حتی در زندان ها و پادگان ها و در مقاطع زمانی مختلف برای تربیت نیروی کار ماهر در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی برگزار شده و آزمون آن ها در پایان هر دوره به دو صورت کتبی و عملی گرفته می شود.

کارآموزان تنها در صورت کسب حد نصاب نمره آزمون موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای استاندارد در رشته مهارتی خود می شوند.

این گواهینامه در ۴ سطح مختلف تدوین شده که بر اساس میزان تخصص به مهارت آموز اعطا می گردد.

لیست مراکز فنی حرفه ای تهران

در بخش زیر مراکز فنی حرفه ای تهران را به شما معرفی می کنیم که شما میتوانید با مراجعه به مراکز محدوده ی سکونت خود از خدمات سازمان بهره مند شوید :

سخن پایانی

امیدواریم که از این مطلب در مورد بهترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در تهران استفاده‌ی لازم را برده باشید و برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر سوالی در این زمینه و آموزش و ثبت نام در دوره های خلاقیت ، هوش مصنوعی،دوره های مبتدی تا تخصصی کامپیوتر و سایر رشته های

فنی و حرفه ای را دارید می‌توانید با مجتمع فنی مهرابتکار در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره‌ای تحصیلی ما استفاده نمایید.

با تشکر از همراهی شما.

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *