آموزش ICDL و اهمیت مدرک آن

در این مقاله می خواهیم به آموزش ICDL و اهمیت مدرک آن بپردازیم، همچنین مهارت هایی که شما با آموزش icdl بدست می آورید را بررسی کنیم.

ICDL چیست؟

ICDL یا International Computer Driving License یک برنامه آموزشی جهانی است که به افراد کمک می کند تا مهارت های پایه کامپیوتر را بدست آورند. این برنامه شامل 7 ماژول است که هر کدام به مهارت های خاصی در حوزه کامپیوتر می پردازد. این ماژول ها عبارتند از:

1. ماژول مبانی کامپیوتر و استفاده از سیستم عامل
2. ماژول پردازش کلمات
3. ماژول صفحه آرایی و چاپ
4. ماژول اینترنت و ایمیل
5. ماژول جداول گسترده
6. ماژول پایگاه داده ها
7. ماژول ارائه

مهارت های هفتگانه ICDL

مهارت های هفتگانه ICDL شامل تسلط به 7 مهارت است

شما باید برای دریافت مدرک، به 7 مهارت کامپیوتری اینترنتی تسلط نسبی داشته باشید که البته کار سختی نیست. برای دانلود دروس مربوط به هر مهارت (کاملا رایگان) روی هر عنوان کلیک کنید:

(IT) آی تی: آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات. در این مهارت به یادگیری مفاهیم اولیه فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، شبکه های اطلاعاتی و رایانه پرداخته می شود.
(Windows) ویندوز: آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایلها. همان طور که می دانید یکی محبوب ترین و پر کاربردترین سیستم عامل ها ویندوز است؛ که به طور کلی یادگیری استفاده از ویندوز، مدیریت فایل ها و فولدرها و دیگر بخش های پر کاربرد آن آموزش داده می شود.
(Word) ورد: شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز. در مجموعه ماکروسافت آفیس (Office)، واژه پرداز ورد یکی از پرکاربردترین نرم افزارها است. در این بخش کاربران با برنامه ورد، نحوه استفاده از آن، نحوه تایپ، تنظیم و چاپ متون و اشکال مختلف آموزش می بینند.
(Excel) اکسل: شیوه کار با صفحه گسترده. یکی دیگر از نرم افزارهای مجموعه آفیس، اکسل (Excel) یا صفحه گسترده است. این نرم افزار برای محاسبات عددی، حسابرسی، نمودار و استفاده از فرمول های ریاضی استفاده می شود، که نحوه فرمول نویسی و محاسبات کامل به کاربران آموزش داده می شود.
(Access) اکسس: شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها. از دیگر نرم افزارهای مجموعه آفیس، اکسس(Access) است، که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. در این بخش کاربران نحوه ورود اطلاعات به پایگاه داده، مدیریت پایگاه داده، ساخت کوئری و پرسشنامه را فرا می گیرند.
(Powerpoint) پاورپوینت: شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب. یکی از نرم افزارهای محبوب برای ارائه مطلب در مجموعه آفیس، پاورپوینت است، که معمولا دانشجوها با این نرم افزار زیاد سر و کار دارند. در این بخش کاربران با ساخت اسلاید ها و تنظیمات مختلف آن برای ارائه مطالب آشنا می شوند.
(Internet) اینترنت: اطلاعات و ارتباطات. در این بخش، کاربران با اینترنت، ارتباطات، جستجو در اینترنت و تنظیمات مختلف ویندوز و مرورگرها آشنا می شوند.

آموزش ICDL برای چه کسانی مهم است؟

آموزش ICDL برای همه افرادی که در دنیای کامپیوتر فعالیت می کنند، از جمله دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان و مدیران، بسیار مفید است. با گذراندن این دوره آموزشی، شما به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در حوزه کامپیوتر شناخته می شوید و می توانید به راحتی با نرم افزار های مختلف کار کنید.

جهانی است که به افراد کمک می کند تا مهارت های پایه کامپیوتر را بدست آورند. این برنامه شامل 7 ماژول است که هر کدام به مهارت های خاصی در حوزه کامپیوتر می پردازد. این ماژول ها عبارتند از:

1. ماژول مبانی کامپیوتر و استفاده از سیستم عامل
2. ماژول پردازش کلمات
3. ماژول صفحه آرایی و چاپ
4. ماژول اینترنت و ایمیل
5. ماژول جداول گسترده
6. ماژول پایگاه داده ها
7. ماژول ارائه

آموزش ICDL برای همه افرادی که در دنیای کامپیوتر فعالیت می کنند، از جمله دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان و مدیران، بسیار مفید است. با گذراندن این دوره آموزشی، شما به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در حوزه کامپیوتر شناخته می شوید و می توانید به راحتی با نرم افزار های مختلف کار کنید.

 

مزایای یادگیری ICDL

مزایای یادگیری ICDL:

یادگیری مهارت های هفتگانه ICDL و اخذ مدرک آن مزایای زیادی به همراه دارد. آشنایی با کامپیوتر، کار با آن و یادگیری مهارت های مهم در کار با نرم افزار Office یکی از ملزومات زندگی در دنیای امروز است. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها هم برای استخدام نیرو، به دنبال افرادی هستند که مهارت های بالایی در کامپیوتر داشته باشند. شرکت در دوره ICDL و یادگیری مهارت های آن علاوه بر افراد مختلف، برای سازمان ها و ارگان ها نیز سودمند است. بالا بردن سطح دانش و مهارت کارمندان در این زمینه، می تواند به افزایش بهره وری سازمانی منجر شود.

اهمیت مدرک ICDL

در حال حاضر، داشتن مدرک ICDL برای همه کسانی که در حوزه کامپیوتر فعالیت می کنند، بسیار ضروری است. این مدرک به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در حوزه کامپیوتر شناخته شوید و بتوانید به راحتی با نرم افزار های مختلف کار کنید. همچنین، داشتن این مدرک به شما کمک می کند تا در بازار کار رقابت پذیر تر شوید و به راحتی به شغل خود ادامه دهید.

بسیاری از شرکت های بزرگ و معتبر در سراسر جهان، داشتن مدرک ICDL را برای کارمندان خود الزامی می کنند. این شرکت ها به دنبال کارمندانی هستند که با نرم افزار های مختلف آشنا هستند و می توانند به راحتی با آن ها کار کنند. بنابراین، داشتن مدرک ICDL برای شما به عنوان یک کارمند، بسیار مهم است و می تواند به شما در پیدا کردن شغل مناسب کمک کند.

همچنین، داشتن مدرک ICDL برای دانشجویان و دانش آموزان نیز بسیار مهم است. با گذراندن این دوره آموزشی، آنها به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در حوزه کامپیوتر شناخته می شوند و می توانند به راحتی با نرم افزار های مختلف کار کنند. همچنین، داشتن این مدرک به آنها کمک می کند تا در آینده به راحتی به شغل خود ادامه دهند و در بازار کار رقابت پذیر تر شوند.

بنابراین، آموزش ICDL و داشتن مدرک آن برای همه افرادی که در دنیای کامپیوتر فعالیت می کنند، بسیار مفید و ضروری است. با گذراندن این دوره آموزشی، شما به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در حوزه کامپیوتر شناخته می شوید و می توانید به راحتی با نرم افزار های مختلف کار کنید. همچنین، داشتن این مدرک به شما کمک می کند تا در بازار کار رقابت پذیر تر شوید و به راحتی به شغل خود ادامه دهید.

آموزش ICDL در مهرابتکار

شما می تونید در دوره ICDL مهرابتکار شرکت کنید، که از مزایای آن فارق از مواردی که در مطلب بیان شد، استفاده از اساتید مجرب، پرداخت اقساطی و آموزش ویژه بازار کار است.

همچنین می توانید با کارشناسان ما جهت دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *