آموزش تحلیل داده های کسب و کار با اکسل Excel

اگر شما یک کاربر جدید مایکروسافت اکسل هستید یا به دنبال راهی برای افزایش مهارت های خود در این نرم افزار قدرتمند هستید، این مقاله مناسب شماست. ما در اینجا چگونگی استفاده آسان از اکسل را توضیح می دهیم، از فرمول های ساده تا قابلیت های پیشرفته تر.

تحلیل داده‌‌های کسب‌‌وکار چیست؟

تحلیل داده‌های کسب‌و‌کار یا به اختصار BA، مجموعه روش‌هایی است که سعی دارد با تکیه بر روش‌های آماری و همچنین تحلیل داده‌های موجود در سازمان، به سوالات آن سازمان پاسخ دهد. این روش‌ها متکی بر اعدادی مانند فروش سازمان، موجودی کالاها، زمان خواب دستگاه‌ها برای تعمیرات، هزینه تبلیغات و… هستند.

اهمیت یادگیری تحلیل داده‌‌های کسب وکار با اکسل Excel چیست؟

امروزه جمع‌آوری و تحلیل داده‌های یک کسب‌وکار جزو ضروریات هر سازمانی است. از تحلیل داده‌های کسب‌وکار می‌توان در بخش‌های مختلف مانند عملیات و زنجیره تامین، مارکتینگ (Marketing) و فروش، مالی و منابع انسانی استفاده کرد و در نهایت کمک شایانی به انتخاب‌های آگاهانه، شناخت مشکلات، آگاهی از نقاط قوت و ضعف، بازگشت سریع سرمایه، صرفه‌جویی در زمان و در نهایت بالابردن سودآوری کسب‌وکار کرد.

اکسل (Excel) یک ابزار قدرتمند برای تحلیل داده‌های کسب‌وکار است که با استفاده از فرمول‌ها، توابع، جداول، نمودارها و… می‌توانید داده‌های کسب‌وکار خود بدون نیاز به نرم‌افزارهای پیچیده و هزینه‌بر بررسی و تجزیه کرده و الگوها و روندهای مهم را شناسایی کنید. همچنین در اکسل امکان تغییر فرمول‌ها و توابع و سفارشی‌سازی‌ آن وجود دارد.

 تحلیل داده های کسب و کار با اکسل

در این فرادرس چه چیزی و چگونه یاد می‌گیریم؟

هدف ما این است که با آموزش نرم‌افزار اکسل بتوانید داده‌های سازمان خود را تحلیل کنید.

این آموزش در کنار معرفی برخی ابزارهای تحلیل داده در اکسل، با حل مثال‌هایی در زمینه‌ فروش، سعی دارد به شما کمک کند تا با دیدگاهی جدید به داده‌های حسابداری سازمان خود نگاه کنید و از این مثال‌ها برای حل سوالات سازمان خود ایده بگیرید و بکار ببندید.

مفید برای

حسابداران کسب‌وکارها

علاقه‌مندان و کاربران اکسل فریلنسر

پیش نیاز

آموزش اکسل Microsoft Office Excel 2016

نرم افزارهای مرتبط با آموزش

Microsoft Excel 2021

از اینکه مطلب تحلیل داده های کسب و کار با اکسل را مطالعه کردید سپاسگزاریم، می توانید از بخش بلاگ سایر مقالات سایت را نیز بررسی کنید.

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *