دیپلم کامپیوتر

دیپلم کامپیوتر توسط سازمان‌ های مختلفی مانند مدارس فنی و حرفه ‌ای، کار و دانش وابسته به آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی و مجتمع‌ های فنی صادر می ‌شود که در میان آن ‌ها سه سازمان فنی حرفه‌ ای، جهاد دانشگاهی و مجتمع فنی از اعتبار و محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و مخصوص افراد در تمامی سنین می ‌باشند.

 

با مناسب ترین قیمت دیپلم بگیرید

هزینه دیپلم مدیریت خانواده 6.000.000 تومان

با مناسب ترین قیمت دیپلم بگیرید

هزینه دیپلم مدیریت خانواده 4.000.000 تومان

اخذ دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر معتبر

کامپیوتر یکی از رشته هایی است که به دلیل بازار کار خوب و درآمد نسبتا مناسب، فرصت های شغلی آن، بسیار زیاد است. همه ساله افراد زیادی از طریق دانشگاه یا سازمان های مختلف در این رشته تحصیل کرده و به عنوان فارغ التحصیل کامپیوتر وارد بازار کار می شوند. بسته به نوع مدرک دریافتی و مواردی که در دوره های آموزشی به هنرجویان کامپیوتر آموزش داده می شود، امکان کار تخصصی مانند نصب و راه اندازی سیستم های کامپیوتری، تعمیر سخت افزاری کامپیوتر، برنامهنویسی و… وجود دارد.

تحصیل در این رشته تنها برای ورود به بازار کار نبوده و با توجه به اینکه این روزها کامپیوتر کاربرد بسیاری دارد و تعمیر مشکلات آن ها معمولا از هزینه بالایی برخوردار می باشد، با شرکت در دوره های مربوط به این رشته می توان مشکلات کامپیوتری خود و اطرافیان را راحت تر حل نمود. در ادامه این مقاله به توضیح فرآیند دریافت دیپلم کامیپوتر سازمان فنی حرفه ای، مجمتمع فنی حرفه ای و جهاد دانشگاه به همراه انواع و هزینه آن پرداخته شده است.

دیپلم کامپیوتر

روش ‌های مختلفی برای یادگیری کامپیوتر وجود دارد که هر کدام از آن ‌ها هزینه، شرایط، مزایا و معایب خاص خود را دارد. سازمان فنی حرفه‌ای کشور یکی از مراکز معتبر یادگیری این رشته است که متقاضی با تحصیل کامپیوتر در آن مدرک معتبر دریافت کرده و با استفاده از مدرک یا گواهی آن می ‌توان وارد بازار کار در حیطه کامپیوتر می شود.

همان طور که از نام این سازمان مشخص است، دوره های مختلف در آن با هدف تربیت نیروهای متخصص و فنی در یک حرفه خاص برگزار می گردند. کامپیوتر یکی از پرطرفدارترین رشته هایی است که در این سازمان تدریس شده و افراد بعد از تحصیل در آن، دیپلم رسمی فنی حرفه ای را دریافت خواهند کرد. مزایای شرکت در این دوره ها، آموزش متقاضیان مطابق با شرایط بازار کار است، می توان گفت افراد تحصیل کرده در سازمان فنی حرفه ای برای استخدام در مشاغل مختلف مربوط به این رشته شانس بسیار زیادی دارند.

انواع دیپلم کامپیوتر در سازمان فنی حرفه ‌ای

متقاضیان شرکت در دوره‌ های سازمان فنی حرفه ای کامپیوتر این امکان را دارند که نوع دیپلم خود را مشخص کرده و بر اساس توانایی و علاقه‌مندی خود در گرایش خاصی از این رشته تحصیل کنند. در هرکدام از دوره‌ ها مهارت‌ های خاصی به دانشجویان آموزش داده می‌ شود و در نهایت می‌ توانند بر اساس مهارت خود، وارد بازار کار مرتبط شوند. 4 نوع دیپلم کامپیوتر سازمان فنی حرفه ‌ای رسمی در این مرکز وجود دارد که عبارتند از:

 دیپلم برنامه نویسی پایگاه داده: در این گرایش از کامپیوتر دانشجو در مهارت هایی مانند کاربری رایانه، کاربری نرم افزار اداری، برنامه نویسی ویژوال بیسیک مقدماتی، کاربر بانک اطلاعاتی SQL، مهارت عمومی برنامه نویسی و برنامهنویسی دلفی شرکت می کند.

 دیپلم تولید چند رسانه ای: در دیپلم چندرسانه ای دانشجو ابتدا باید مهارت کاربری رایانه و کاربری نرم افزار اداری را بگذارند. علاوه بر آن طراح گرافیک رایانه ای، تدوین فیلم و صدا با رایانه، شهروند الکترونیک، تولید چند رسانه ای و … از دیگر مهارت های این گرایش می باشند.

 دیپلم طراحی صفحات وب: تسلط به مهارت های کاربر رایانه، کاربر نرم افزار اداری، طراحی مقدماتی صفحات وب، کاور فلش، رایانه کار دریم ویر و… در دیپلم طراحی صفحات وب الزامی است.

 دیپلم تصویرسازی کامپیوتر: در نهایت دیپلم تصویرسازی کامپیوتر است که در آن مهارت های کاربر رایانه، کاربر نرم افزار اداری، کاربر گرافیک رایانه و شهروند الکترونیک مشابه دیپلم چند رسانه ای و مهارت کاور فلش ام ایکس و کار با کورل دراو و فریهند اضافه بر آن ها می باشند.

هزینه دریافت دیپلم کامپیوتر در سازمان فنی‌ حرفه ‌ای

نرخ هزینه ها برای شرکت در دوره های مختلف کامپیوتر سالانه تغییر می کند، بنابراین متقاضیان تحصیل رشته کامپیوتر سازمان فنی حرفه ای لازم است از آخرین نرخ شهریه ها برای ثبت نام دوره فنی و حرفه ای مطلع شوند. علاوه بر این، بسته به تعداد واحدها و شرایط خود دوره هم هزینه ها متفاوت خواهد بود.

شهریه دوره های کامپیوتر در سازمان فنی حرفه ای مطابق آخرین اطلاعیه این سازمان حدود 1.5 تا 3 میلیون تومان است. البته بنابر محل برگزاری دوره و شرایطی که برای دانشجویان فراهم می شود، احتمال افزایش این هزینه هم وجود دارد. به همین دلیل بعد از انتخاب آموزشگاه بهتر است لیست شهریه ها را از آن دریافت نمود.

مدت اعتبار دیپلم کامپیوتر در سازمان فنی‌ حرفه ‌ای

یکی از موضوعات مهمی که در مورد مدارک تحصیلی چه در دانشگاه ها و چه در سازمان های آموزشی دیگر مطرح است، اعتبار مدرک دریافتی از آن می باشد. اعتبار مدرک در واقع قابل قبول بودن مدرک در سطح داخلی و بینالمللی است که فرصت های اشتغال با آن را ایجاد می کند.

خوشبختانه سازمان فنی حرفه ای به نشانی اینترنتی portaltvto.com یکی از معتبرترین سازمان های آموزشی کشور است و مدارکی که برای رشته های مختلف صادر می کند، حتی برای مهاجرت به خارج از کشور هم قابل استفاده می باشد. مدت اعتبار دیپلم کامپیوتر در سازمان فنی حرفه ای برای افرادی که قصد استفاده از این مدرک در دیگر کشورها را دارند، 5 ساله است و در صورت نیاز به استفاده بیشتر باید برای بروزرسانی مدرک و تمدید اعتبار آن اقدام نمود.

اول مشاوره، بعد ثبت نام

شما می توانید با استفاده از مشاوره رایگان ما با خیالی آسوده ثبت نام کنید.