امکان عضویت در فدراسیون بین المللی مخترعین در ژنو سوییس IFIA

ایفیا سازمان جهانی غیر دولتی در حوزه اختراعات و ابتکارات می باشد که در سال 1968 با هدف ایجاد بستر مناسب بین المللی برای حمایت از مخترعان تاسیس شد. ماموریت ایفیا توسعه خلق دانش، ترویج فرهنگ نوآوری و تسهیل فرایند تبدیل ایده به ثروت می باشد.

 

اهداف و فعالیت‎ها

این فدراسیون عضو ناظر و مشاور «سازمان کنفرانس‎ها و پیشرفت‎های ملل متحد»  (UNCTAD)، و عضو و ناظر «سازمان ثبت اختراعات اروپا (EPO) » است، و مهم‎ترین سازمان حمایتی برای مخترعان جهان زیر نظر «سازمان مالکیت فکری ملل متحد» (WIPO) و عضو سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) و عضو ویژه اتحاد برای نوآوری اتحادیه اروپا (EAI) به شمار می‎آید.

این فدراسیون مسئول برگزاري المپياد اختراعات و جام جهاني اختراعات و حمايت‎ كننده برگزاری مسابقات جهانی اختراعات، نمايشگاه‎هاي تخصصي و بين‎ المللي اختراعات، کنفرانس‎ها و کارگاه‎های آموزشی مخترعان است. از جمله اهداف اصلی اين فدراسيون حمایت‎ مادی، معنوی و حقوقی از مخترعان جهان است. در این راستا، این فدراسیون اعطاء‎کنندۀ جوایز در مسابقات بین ‎المللی اختراعات در بیش از ۱۲۵ کشور جهان است. به عنوان مثال، یکی از جوایز ویژه بخش خارجی جشنوارۀ بین ‎المللی خوارزمی در ايران را این فدراسیون اعطاء می نمود.

 

ایفیا چه میکند؟

  • اجرای برنامه های آموزشی از قبیل سمینار ها، کنفرانسها و کارگاه ها
  • حمایت از برگزاری رویداد هایی مانند جشنواره ها، المپیاد ها، نمایشگاه ها و مسابقات
  • انتخاب و اعطای جوائز بین المللی به مخترعین برتر
  • تقدیر از شخصیتهای برجسته و تاثیرگذار در این عرصه
  • تولید محتوا و نشر کتاب های مرجع، آماری، راهنما و کمک آموزشی
  • ایجاد شبکه های فیزیکی و مجازی مرتبط بین المللی
  • ارائه خدمات مشاوره ای

تاریخچه

ایفیا در سال 1968 در لندن توسط هفت کشور اروپايی شامل انگلستان، سوئد، نروژ، فرانسه، دانمارک، سوئیس و آلمان تاسیس شد. این فدراسیون، تحت نظارت سازمان ملل متحد است که به عنوان مقام ناظر سازمان مالکیت های فکری ملل متحد WIPO ، سازمان تجارت و توسعه ملل متحد UNCTAD و سازمان ثبت اختراعات اتحادیه اروپا EPO فعالیت می نماید.

بنیانگذاران این سازمان آقایان دکتر هارالد رومانوس (رئیس اداره اختراعات کشور سوئد) و لیف نوردسرند (رئیس اداره اختراعات کشور نروژ) بوده اند که اقدام به نگارش نخستین اساسنامه و ثبت حقوقی آن نمودند.

دبیرخانه:

دبیرخانه فدراسیون در شهر ژنو کشور سوئیس می باشد.

عنوان: International Federation of Inventors Associations

به فارسی : فدراسیون بین المللی مخترعین
ادرس وبگاه:   https://www.ifia.com

نمایندگی ایران   https://www.inventor.ir

اول مشاوره، بعد ثبت نام

شما می توانید با استفاده از مشاوره رایگان ما با خیالی آسوده ثبت نام کنید.

به اشتراک بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *