نمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی که هر ساله در شهر زاگرب و با حضور حدود ۳۰۰ مخترع  با ۵۰۰ اختراع از حدود ۲۵کشور دنیا  برگزار میشود از معتبرترین نمایشگاه ها در سطح بین المللی است.

این نمایشگاه زیر نظر سازمان مالکیت فکری ملل متحد و فدراسیون بین المللی مخترعین برگزار میشود.

کانادا

هشتمین دوره همایش و مسابقات بین المللی اختراعات کشور کانادا، تورنتو (iCAN 2023) در آگوست سال 2023 میلادی برابر با  شهریور ماه سال 1402 توسط انجمن بین المللی نوآوری و مهارتهای پیشرفته شهر تورنتو و با حمایت فدراسیون بین المللی مخترعان (IFIA) و انجمن جهانی مالکیت معنوی (WIIPA) به صورت آنلاین برگزار می گردد. انتخاب و اعطای مدال و جوایز در بخش مسابقات این عرصه بین المللی به مخترعین با بررسی دقیق اختراعات ایشان توسط هیات داوران با تخصص های ویژه صورت می پذیرد و اسامی مخترعانی که موفق به اخذ مدال و رتبه می گردند از طریق وب سایت رسمی مرجع برگزار کننده منتشر خواهد شد. 

به طور متوسط همه ساله در حدود ۲۰۰ مخترع از 45 کشور جهان در این رخداد بین المللی در مساحتی به متراژ ۲۰۰۰ متر مربع در مرکز نمایشگاهی یورک واقع در قسمت شمالی شهر تورنتو حضور می یابند.

مزایای شرکت در این عرصه ی بین المللی

♦عرضه و فروش مستقیم دستاوردهای پژوهشی و یافتن پشتیبان مالی جهت تولید اختراع

♦شرکت در بخش مسابقه و کسب جوایز و مدال از سازمانهای بین المللی مرتبط با اختراعات و نوآوری

♦ارتباط مستقیم پژوهشگران با مراکز علمی ، دانشگاه ها و سازمانهای بین المللی مخترعان

♦کسب اطلاع از دستاوردهای پژوهشی ، اختراعات و فن آوری های روز دنیا

 

برخی از نکات مهم در خصوص این عرصه ی بین المللی

برگزاری این عرصه ی مهم بین المللی فرصتی جهت معرفی و آشنائی مخترعین و نوآوران کشور جمهوری اسلامی ایران با مجامع علمی ، دانشگاهها و سازمانهای مرتبط با اختراعات و مخترعین در سطح بین المللی و کسب اطلاعات از اختراعات و فن آوری های روز دنیا و همچنین جهت ارائه ی اختراعات ثبت شده مخترعان کشور در سطح بین المللی می باشد و نیز عرصه ای برای ورود به بازارهای جهانی و یافتن حمایت کننده ی مالی برای تولید دستاوردهای علمی می باشد.

♦ مسابقات بين المللي اختراعات کشور کانادا “تورنتو”

♦ وضعيت:  آغاز ثبت نام از دی ماه ۱۴۰۱ 

مهلت ثبت نام۱ مرداد ماه ۱۴۰۲

تاریخ برگزاری: شهریور ماه ۱۴۰۲

♦ سايت رسمي مرجع برگزار كننده :

www.tisias.org

 

سوئیس

نمایشگاه بین المللی اختراعات ژنو

نمایشگاه بین المللی اختراعات ژنو بزرگترین رویداد در جهان است که منحصراً به اختراعات اختصاص یافته است. تمام موارد جدید در این نمایشگاه فقط یک بار در اینجا قابل نمایش است.

 

شرکت های صنعتی و تجاری ، دانشگاه ها ، مخترعین و محققان ، انجمن ها ، ارگانیسم ها و موسسات خصوصی و دولتی ، اختراعات ، نتایج تحقیقات و محصولات جدید خود را ارائه می دهند. تولیدکنندگان ، نمایندگان تجاری و سرمایه گذاران 1000 مورد جدید کاملاً آماده برای عرضه به بازار پیدا می کنند.

شما می خواهید اختراعات خود را در یک بازار بین المللی تبلیغ کنید. برای این کار باید با شرکای مالی ، صنعتی و تجاری تعامل داشته باشید.

برای رسیدن به آنها ، ما از شما دعوت می کنیم در نمایشگاه بین المللی اختراعات ژنو به نمایش بگذارید.

این نمایشگاه از حمایت سازمان جهانی مالکیت معنوی – WIPO ، دولت فدرال سوئیس ، ایالت و شهر ژنو سود می برد. این نمایشگاه که به عنوان مهمترین نمایشگاه نوآوری در جهان شناخته می شود ، مکان مناسبی برای تبلیغ اختراعات شماست.

نمایشگاه بین المللی اختراعات یک نسخه مجازی از رویداد خود را در سال 2022 برگزار کرد که به نام روزهای ارزیابی اختراعات ژنو بود. این رویداد مجازی به برگزارکنندگان این امکان را داد تا به مخترعان نزدیک بمانند و نوآوری جهانی را ترویج کنند. این به مخترعان از سراسر جهان اجازه داد تا اختراعات خود را از طریق یک ویدیوی سه دقیقه ای ارسال کنند که سپس توسط هیئتی متشکل از متخصصان مورد قضاوت قرار گرفت.

آمریکا

مسابقات جهانی  Innoverse Expo  ۲۰۲۲، در ماه ژوییه (مطابق با تیر تا مرداد) با حمایت فدراسیون بین‌المللی مخترعین (IFIA)، گوگل Google، سازمان جهانی مالکیت فکری ، Interactive college of technology, AtlantaSanabil Investment Company، NIKCC creativity center،)) انجمن‌ها و مراکز نوآوری و اختراعات کره جنوبی، سنگاپور، اندونزی، چین، لهستان به صورت مجازی و حضوری در آمریکا برگزار میشود.

آلمان

نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ iENA

این نمایشگاه در تاریخ 28 الی 30 اکتبر 2023 مصادف با 6 الی 8 آبان 1402 خورشیدی در نورنبرگ آلمان برگزار می شود.

نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ (iENA) مهمترین نمایشگاه تجاری تخصصی “ایده ها- نوآوری ها- محصولات جدید” در سطح بین المللی است. نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ مخترعان و مبتکران را از سراسر دنیا به مدت چهار روز در نورنبرگ گرد هم می آورد. در این نمایشگاه بیش از 700 اختراع ارائه می شوند که هنوز به بازار عرضع نشده اند. در این نمایشگاه بازدیدکنندگان تجاری از 44 کشور با تقریبا 500 مخترع حاضر در نمایشگاه ملاقات می کنند. برترین ایده ها توسط هئیت داوران متشکل از متخصصان بین المللی تعیین شده و به آنها جایزه اعطا می شود. همچنین برنامه اصلی نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ به خوبی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. نمایشگاه اختراعات و محصولات جدید نورنبرگ مرکزی بین المللی برای ارائه اختراعات و ایده های محصولات جدید است.

وب سایت رسمی نمایشگاه :

www.iena.de/en/

اول مشاوره، بعد ثبت نام

شما می توانید با استفاده از مشاوره رایگان ما با خیالی آسوده ثبت نام کنید.